logo_mzr

dav

Piotr Michałowski (ur. 1983 we Wrocławiu)

absolwent kulturoznawstwa (Uniwersytet Wrocławski), studiów podyplomowych z dyplomacji kulturalnej (Uniwersytet Jagielloński) i studiów podyplomowych w zakresie zarządzania kulturą, koordynacji projektów, pozyskiwania funduszy i przedsiębiorczości (DWSSP ASESOR). Dyplomowany muzyk (Wrocławska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej), moderator (Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności) i menadżer kultury (dyplom „Kadry Kultury” Narodowego Centrum Kultury w Warszawie). Obecnie Koordynator w Wydziale Kultury Urzędu Miejskiego Wrocław.

Muzyczny wędrowiec i współtwórca wielu koncertujących zespołów w Polsce i za granicą. Studiował muzykologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Uczestnik międzynarodowych kursów mistrzowskich gry na gitarze, m.in. z Kurtem Rosenwinklem i Jean Francois Prinsem. Od wielu lat pod szyldem Micro Art Center prowadzi działalność artystyczną, komponując muzykę teatralną m.in. dla projektów wrocławskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej, Teatrów: PWST, NMT, Akademia Wyobraźni, Korba i innych. Szczególnie zainteresowany promowaniem tolerancji, dialogiem międzykulturowym i międzyreligijnym (m.in. dzięki działaniom w Fundacji SALAM POLSKA). Kierownik i współzałożyciel zespołu  „Ansambl Peregrinus”, z którym nagrał i wydał płytę Muzyczna Jurta – Śladami Tatarów, 2011 (wydania dofinansowane przez MSZ oraz MSWiA). W 2018 roku, wraz z poetą Musą Czachorowskim i kontrabasistą Żenią Betlińskim, nagrał audiobook pt. Baju, baju z tatarskiego kraju, zawierający kompozycje instrumentalne oraz czytane bajki tatarskie, pochodzące m.in. z Krymu, Tatarstanu oraz Baszkirii (dofinansowanie MSWiA). W 2021 roku nagrał wspólnie z zespołem płytę z muzyką tatarską i orientalną pt. Hamada (dofinansowanie z MSWiA).

Specjalista w dziedzinie rozwoju lokalnego i tworzenia sieci współpracy. Badacz i animator kultury, autor publikacji. Producent spektakli teatralnych, m.in. dla Teatru im. H. Modrzejewskiej w Legnicy. Posiada 22-letnie doświadczenie pracy w sektorze organizacji pozarządowych, 14-letnie doświadczenie w pracy w sektorze publicznym, jako specjalista, koordynator i kierownik domu kultury. Specjalizuje się w dyplomacji kulturalnej i współpracy międzynarodowej, z sukcesem realizując i rozliczając ponad 100 projektów kulturalnych i artystycznych z różnorodnych funduszy. Wiceprezydent Europejskiej Sieci Centrów Kultury ENCC siedzibą w Brukseli.

Redaktor:
Muzyczna Jurta – śladami Tatarów (2011, 2013)

Produkcja muzyczna, muzyka, aranżacje:
Muzyczna Jurta – śladami Tatarów (2011, 2013)
Baju, baju z tatarskiego kraju. Audiobook z tatarskimi bajkami (2018)
Hamada (2021)

'+
1
'+
2 - 3
4 - 5
6 - 7
8 - 9
10 - 11
12 - 13
13 - 14
[x]